Projekt logo

Biura Nieruchomości HF Broker

Konstrukcja logotypu HF Broker oparta jest na połączeniu; nazwy klienta pisanej nowoczesną czcionką oraz sygnetu który intryguje odbiorcę swoją konstrukcją i wieloznaczeniowością.

Nazwa firmy pochodzi od połączenia pierwszych liter słów Home (skojarzenia z domem i budownictwem, doradztwo w zakresie nieruchomości) oraz Finance (nawiązanie do usług finansowych skierowanych zarówno do podmiotów gospodarczych jak i osób fizycznych). Sygnet jest wizualnie bardzo atrakcyjny ponieważ przedstawia nakładające się na siebie powierzchnie, tworząc wspólną przestrzeń.

Te płaszczyzny mają symbolikę, która pozwala na dwojaką interpretację. Pierwsza to taka że to ujęcie logotypu jako stos kartek papieru lub np. dokumentów, akt notarialnych, umów. Z drugiej strony proste kąty tego kształtu i wielkości sugerują budynek domu wielokondygnacyjnego. Designerzy z Agencji Cumulus, zaprojektowali logo wykorzystując kolory szare oraz niebieskie które kojarzą się z usługami finansowymi , rzetelnością, dyskrecją oraz profesjonalizmem.