Strona internetowa i projekt broszury informacyjnej

Kościół pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie

Kościół Rektoralny św. Piotra Apostoła w Lublinie jest jednym z grupy najstarszych zachowanych kościołów w Lublinie, Kościół należał do Sióstr Bernardynek skąd jego częsta nazwa „Kościół Bernardynek”.

Historia tego miejsca sięga roku 1617 w którym to oficjalnie powstała pierwsza drewniana kaplica wraz z przylegającym, wtedy jeszcze niedużym budynkiem zakonnym. Z kolei historia nowożytna zapisuje na swoich kartach ważne chwile kościoła związane z ruchem społecznym solidarność oraz wyjątkowymi mszami po śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Tak ważny kościół dla Lubelskiej historii nie może obyć się dziś, w dobie digitalizacji bez nowoczesnych kanałów komunikacji.

Powstała strona internetowa, która w pełni ukazuje walory tego kościoła wraz z jego historią. Cumulus przygotował wersję strony zarówno pod wersję desktopową i na urządzenia mobilne, strona zawiera nie tylko barwne zdjęcia ale też spacer wirtualny, dzięki któremu można zobaczyć wnętrze kościoła bez wychodzenia z domu.

Cumulus przygotował także drukowaną wersję informacji o kościele. W nowoczesnej formie przedstawił najważniejsze informacje o budynku, plan archiwalny, rzuty przyziemia, a także krótki słowniczek pojęć.