Wspieramy sport akademicki – system identyfikacji wizualnej dla Akademii Wolontariatu Sportowego

Zaprojektowany w naszym studio graficznym sygnet w logo Akademii Wolontariatu Sportowego przedstawia gwiazdę – symbol sukcesu, jak również wiedzy, doskonałości i dążenia do perfekcji. Wiemy bowiem, że pracując jako wolontariusz można spotkać prawdziwe gwiazdy sportu, a potem – wyrosnąć na jedną z nich.

W sygnet logo wpisana jest także droga / bieżnia lekkoatletyczna. Nadaje ona dynamizmu oraz symbolizuje rozwój i ścieżkę kariery do przebycia. Zastosowana kolorystyka to barwy charakterystyczne zarówno dla środowiska akademickiego, jak i sportowego. Czerwień symbolizuje siły witalne, życie, energię, pasję, emocje. Kolor niebieski to lojalność, sukces – kolor utożsamiany z uczelniami, instytucjami państwowymi, czy też korporacjami. Czcionka logotypu jest nowoczesna, bezszeryfowa i nadaje sportowy charakter całości znaku.

Zaprojektowany system identyfikacji wizualnej to jedynie część naszych działań na rzecz Akademii Wolontariatu Sportowego, której idea zrodziła się w Lublinie. O kolejnych – już niebawem!

logo

koszulka

kub_01