Nowa strona internetowa dla

Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Nowa strona WWW Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) to w pełni responsywna i wielojęzyczna platforma zawierająca najważniejsze informacje dotyczące uczestnictwa Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Igrzyskach Olimpijskich.

Niezwykle rozbudowana platforma ogólnopolskiego stowarzyszenia Związków i Organizacji sportowych została oparta o system CMS WordPress. W nowym systemie zostały zawarte biografie ponad 2,5 tysiąca olimpijczyków. Ze wszystkich biografii zostały wyodrębnione informacje m.in. o dokonaniach danego sportowca, najważniejsze daty, a także informacje o trenerach. Dzięki wszystkim informacjom udało się stworzyć automatyczny system statystyki medalowej.

Zaawansowane Social Media

Media społecznościowe odgrywają niezwykłą rolę w codziennej promocji wydarzeń sportowych, dlatego zwrócono szczególną uwagę na ich prezentację w witrynie olimpijski.pl. Wprowadzone rozwiązanie jest związane z zarządzaniem publikacjami z mediów społecznościowych. Istnieje możliwość wybierania dowolnych postów z różnych platform i prezentowania ich na stronie głównej, zarządzając przy tym wszystkimi wpisami pojawiającymi się np. na Instagramie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Stawiamy na zautomatyzowanie działań

Zautomatyzowanie większości działań na platformie PKOl było niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu, a także dla ułatwienia pracy zespołu. Jednym z takich elementów jest automatyczne liczenie medali, które z pewnością ułatwi zarządzanie wszystkimi osiągnięciami zawodników. Proces tworzenia reprezentacji olimpijskiej również został zaprogramowany i polega na uzupełnieniu najważniejszych informacji przy danym zawodniku, a system sam przyporządkuje go do odpowiedniego miejsca.

Obecnie efekt wizualny jest niezwykle istotny pod względem atrakcyjności witryny, dlatego na stronie olimpijski.pl został zaimplementowany automatyczny system znakowania (znak wodny) zdjęć wgrywanych na stronę. Jest to niezwykle duże ułatwienie dla osób zarządzających systemem, ponieważ w trakcie dużych imprez wgrywanych jest wiele zdjęć, które teraz automatycznie są wyposażane w znak wodny. Dodatkowo wdrożony został system rozpoznawania wielkości grafik, dzięki któremu prezentowane informacje wyświetlają się w różny, ale poprawny wizualnie sposób.

Innowacyjne rozwiązania

Więcej niż standardowa strona internetowa

Strona została dopracowana również pod względem dopasowania do różnych urządzeń, czyli jest w 100% responsywna, a także wielojęzyczna. Zachowane zostały standardy WCAG oraz SEO. Na stronie można również odbyć wirtualny spacer po budynku PKOl, do którego serdecznie zachęcamy i zapraszamy https://olimpijski.pl/spacer-wirtualny/. Standardowo większość stron ma jeden kolor przewodni, na stronie PKOl kolor przewodni zmienia się w zależności od tego w ramach której z 4 pionów organizacji jesteśmy. Jeśli jest to strefa #TeamPolska to kolor będzie czerwony, jeśli natomiast strefa Edukacji Olimpijskiej to kolor elementów będzie niebieski. Dzięki temu łatwo zorientować się w której części systemu jesteśmy, bądź czego dokładnie dotyczą czytane przez nas treści.

Spotkajmy się osobiście, lub wirtualnie i wspólnie stwórzmy stronę internetową Twojej firmy. Zapraszamy do kontaktu!

nowa strona internetowa pkol mockup