NOVA DERM

Agencja Cumulus stworzyła logo i System Identyfikacji Wizualnej dla nowo powstającej kliniki medycyny estetycznej. Nova-Derm oferuje szeroki wachlarz zabiegów: głównie na twarz oraz na wybrane miejsca ciała.

Oczekiwaniem Nova-Derm, z uwagi na specyfikę branży, było stworzenie takiego designu dla marki, aby kojarzyła się przede wszystkim z zaufaniem i spokojem. Klientki muszą być bowiem pewne, że oddając najbardziej eksponowaną część ciała – twarz – w ręce lekarza, mogą mieć gwarancję bezpieczeństwa. Dlatego designerzy Cumulusa oparli logo o dwa uzupełniające się kolory: spokojny brąz oraz pastelową malinę. Ten ostatni jest kolorem nie tylko kojącym, apetycznym, ale także pozycjonuje firmę wśród podmiotów oferujących swoje usługi głównie kobietom.

Sygnet stworzony został poprzez atrakcyjne połączenie koła (psychologiczny pierwiastek kobiecy i nawiązanie wizualne do spokojnego księżyca) z uspokojoną, piękną twarzą kobiety. Lekka, bezszeryfowa czcionka, z ciekawie rozwiązanymi literami A, R i M dodają projektowi indywidualności.