Logo

GMINA PIASKI

Nowe logo gminy Piaski stworzone jest z myśląo wzmocnieniu przekazu podkreślającego wizerunek nowocześnie zarządzanej, otwartej na biznes i przyjaznej mieszkańcom gminy.

Gmina Piaski buduje swoją tożsamość poprzez swoją otwartość na biznes, znaną od wielu lat krajową i międzynarodową, dwupasmową drogę (odwodnicę), bliskość do lotniska, techniczne historie związane ze słynnym zegarmistrzem Patkiem, charakterystyczny maszt radiowo-telewizyjny oraz powiększającą się napływową ludność z Lublina, która w Piaskach szuka swojego drugiego domu.

Sygnet, choć czerpie swą kolorystykę z historii gminy i nawiązuje do średniowiecznego toporu, to przypomina (1) graficznie estakadę na drodze szybkiego ruchu oraz (2) dynamiczny ciąg / linię, który/a składa się z uzupełniających się kolorów (tak jak w Gminie – ludzie nawzajem sobie pomagają i uzupełniają, tak jak wszechstronnie uzupełniają się też biznes, urząd i mieszkańcy). Linia w sygnecie symbolizuje tę wszechstronność: raz jest ona czerwona, raz złota, raz czarna, aby znowu pod spodem pojawić się w czerwieni.