AMARA – Maść z witaminą A

Zakład Farmaceutyczny AMARA sp. z o.o. to firma z polskim kapitałem, będąca jednym z prekursorów rodzimego przemysłu farmaceutycznego. Już od prawie 30 lat wspierają lekarzy i farmaceutów w tworzeniu i realizacji indywidualnych planów leczenia, stawiając na nowoczesność i wysoką jakość. Po wprowadzeniu zmian w identyfikacji wizualnej tej firmy, zaczęliśmy współpracę przy projektowaniu opakowań ich produktów.

Witamina A poprawia elastyczność skóry i przyspiesza złuszczanie naskórka, przyczyniając się tym do jej gładkości i delikatności. Gra ważną rolę w stymulacji naturalnego procesu wytwarzania włókien kolagenowych i odnowy komórkowej.

Badania rynku wykazują, że najlepiej sprzedają się produkty farmaceutyczne, których design przywodzi na myśl sterylne warunki produkcji, budząc tym zaufanie klientów. Zespół graficzny Agencji Cumulus bierze te dane do serca, starając się jak najlepiej przedstawić wysoką jakość produktów naszego klienta. Kolor biały kojarzy się z czystością i przejrzystością, dlatego stanowi podstawę oprawy graficznej. Nienachalne tło ma wzbudzać zaufanie i pozwolić wybić się delikatnym kolorom błękitu i fioletu, w których zostały stworzone napisy. Kolor niebieski jest rzekomo w stanie leczyć dolegliwości zdrowotne, przy tym uspokajając i budząc zaufanie, co idealnie wpasowuje się w branżę farmaceutyczną. Amarantowe akcenty, zgodne z SIW firmy, wprowadzone zostały w cieńszej czcionce, by dodać etykiecie różnorodności, nie godząc przy tym w „czysty” concept działalności.