Najlepsi przedsiębiorcy wybrani

W piątkowy wieczór Teatr Muzyczny stał się miejscem wymiany pomysłów i poglądów na temat kondycji gospodarczej Lublina i regionu. Stało się tak dzięki gali Prezydenta Miasta Lublin i Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. Niezwykle ciekawą częścią tegorocznej edycji była dyskusja nad profilem gospodarczym Lublina. Nad słabymi i mocnymi stronami dyskutowali: Krzysztof Pniewski, Partner Deloitte TBC; Paweł Czajkowski, Prezes Hewlett – Packard Polska; Jerzy Kwieciński, Prezes Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości, a także Janusz Naklicki, Wiceprezes Oracle Polska Sp. z o.o.

Panowie doszli do wspólnego wniosku: Lublin, jako miasto na granicy Unii Europejskiej, będące czymś w rodzaju łącznika między Wschodem a Zachodem, ma niedoceniony potencjał. Odkrycie i zagospodarowanie tego potencjału jest utrudnione przez złą infrastrukturę drogową i brak lotniska. – Atmosfera miasta to jedno, ale gdy przychodzi do podejmowania decyzji potrzebna jest infrastruktura drogowa. Na razie w Lublinie można to nazwać tragedią. Lotnisko jest dobrym początkiem, bo jeśli spojrzeć na mapę lotniczą regionów Unii Europejskiej, to Lubelszczyzna jest białą plamą. Teraz stąd można dojechać najwyżej do Warszawy, a i tak jest trudno. Jechałem do Lublina ze średnią prędkością 55 kilometrów na godzinę. Minimalna prędkość pozwalająca na przemieszczanie się między centrami gospodarczymi to ponad 70 km/godz. – mówił Jerzy Kwieciński.

Jedna z prelegentek, Irmina Bubałło-Wojciechowska, dyrektor Lubelskiego Centrum Operacji Księgowych TP SA również zwróciła uwagę na potencjał drzemiący w mieszkańcach naszego regionu.

Podczas piątkowej Gali Przedsiębiorczości prezydent Lublina, Adam Wasilewski, przyznał również Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Lublin. W kategorii „Inwestor roku” wygrał Transhurt Sp. z o.o. Tytuł „Firmy Innowacyjnej” przypadł firmie R.B.M. Apex. Za najlepszą „Firmę odpowiedzialną społecznie”, kapituła konkursowa uznała Agencję Reklamową Maik. W wymienionych kategoriach przyznano również dwa wyróżnienia, które w piątkowy wieczór odebrali przedstawiciele firm: Tehand Sp. z o. o. („Inwestor roku”) oraz eLeader („Firma Innowacyjna”).

Podczas gali prezydent Lublina przyznał też nagrody autorkom najlepszych prac dyplomowych o gospodarczym rozwoju miasta. Tym razem laury przypadły w udziale paniom: pierwsze miejsce Jadwidze Wojciechowskiej-Bartnik, a wyróżnienie Agacie Reginie Jędrek.

Agencja Reklamowa Cumulus zadbała o organizację tego eventu.