Lubelski Obszar Metropolitalny ma już logo i stronę www

15 lipca 2009 Tagi: , , , ,

Lubelski Obszar Metropolitalny (LOM) może się już pochwalić własnym logo i stroną internetową. Nowopowstały znak graficzny oraz portal gospodarczy mają skutecznie pomóc w promocji potencjału inwestycyjnego lubelskiej aglomeracji.

Sygnet w logo LOM składa się z centralnego, niebieskiego punktu w kształcie koła otoczonego nieregularnym, otwartym kręgiem w kolorze granatu. Ta tonacja barw symbolizuje przestrzeń, przejrzystość i rozmach – atrybuty ważne dla każdego potencjalnego inwestora. Umieszczenie punktu centralnego otoczonego kręgiem ma symbolizować z kolei funkcjonalny układ aglomeracji, z Lublinem jako liderem projektu oraz sąsiednimi gminami, które razem tworzą jedną, spójną całość. Dwukolorowy logotyp składający się ze słów „Lubelski Obszar Metropolitalny” stworzony jest z nowoczesnego, bezszeryfowego kroju liter o łagodnych, łukowato zakończonych kształtach. Logo jest elementem Księgi Identyfikacji Wizualnej przygotowanej dla LOM. Zawiera ona m.in. informacje o właściwych sposobach użycia logo w materiałach informacyjnych i promocyjnych oraz gotowe projekty wielu dokumentów, druków i materiałów reklamowych LOM.

Internetowy portal gospodarczy,  www.lom.com.pl,  zawiera między innymi interaktywną mapę terenów inwestycyjnych. Przedsiębiorcy znajdą tu przydatne informacje o LOM, a także galerię zdjęć, ankiety i kursy walut on-line.

Stronę www oraz logo wraz z systemem identyfikacji wizualnej dla LOM przygotowała lubelska agencja reklamowa Cumulus. Wybór autorów nastąpił w wyniku postępowania konkursowego w trybie zapytania ofertowego. Cumulus ma już na swoim koncie między innymi opracowanie logo i systemu identyfikacji wizualnej dla Puław. Otrzymał także wyróżnienie w konkursie na logo Świdnika. Ponadto firma przygotowała restyling logo radia Złote Przeboje, adaptację logo Platinum Oil Sp. z o.o. oraz logo i systemy identyfikacji wizualnej dla Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny, MPO Sita Lublin, spółki Megatem EC i innych organizacji.

„Lubelski Obszar Metropolitalny – Przyjazny Inwestorom” – to projekt realizowany przy współpracy Miasta Lublin z powiatami: lubartowskim, lubelskim, łęczyńskim i świdnickim. Celem projektu  jest wspólna promocja gospodarcza i wzmocnienie wizerunku inwestycyjnego, a w konsekwencji – zwiększenie napływu inwestycji i utworzenie nowych miejsc pracy na terenie gmin wchodzących w skład LOM.

lom(1)

do góry