Edukacyjny Dzień dla Dziecka w Galerii Orkana

Podczas Edukacyjnego Dnia dla Dziecka w Galerii Orkana było można m.in. samodzielnie zbudować rakietę i polecieć nią w dal, stworzyć własną piłeczkę polimerową albo rozciągliwą masę tzw. flabbera. Na fanów innych niż kosmiczne środków transportu czekała też podróż poduszkowcem. Wszystko to w ramach sześciu tzw. stacji edukacyjnych.

W pierwszej z nich – Rakiecie – dzieci samodzielnie, z bardzo prostych materiałów takich jak plastelina czy papier, można było zbudować pojazd kosmiczny i wyruszyć nim na międzygalaktyczną wycieczkę. W drugiej stacji – Piłeczkach Polimerowych, mali goście galerii za pomocą magicznych mikstur tworzyli własną kulkę przypominającą znane piłeczki kauczukowe. Dzięki stacji trzeciej – Poduszkowcowi – maluchy pod opieką instruktora odbyli najprawdziwszą podróż i poznali działanie tego niezwykłego środka transportu. Kolejna stacja – Molekuły z pewnością zainteresowała małych chemików. Dzieci dowiedziały się tam czym jest atom, zbudowały własne modele cząsteczek, a na koniec je… zjadły. W stacji piątej – Chemicznej młodzi naukowcy posłuchali o kwasach i zasadach, a następnie zobaczyli jak specjalna mikstura potrafi oczyścić zabrudzone monety. Ostatnia stacja to Polimery. W niej dzieci mogły samodzielnie stworzyć własnego „flabbera”, fantastyczną, rozciągającą się masę, i zabrać go do domu.

Celem Edukacyjnego Dnia dla Dzieci w Galerii Orkana jest pokazanie nauki „od kuchni” i zaprezentowanie jej w taki sposób, by była zrozumiała nawet dla najmłodszych. To jednocześnie doskonała okazja do zabawy dla całej rodziny. Poza pokazami naukowymi i atrakcjami dla najmłodszych kierownictwo galerii zatroszczyło się także o mamy i przygotowało dla nich specjalny Kącik Urody. W czasie, gdy dzieciaki będą latały poduszkowcem czy wykonywały doświadczenia naukowe, mamy mogły spokojnie oddać się zabiegom upiększającym oraz zakupom.