Dzień Lubelski w Londynie

12 września 2012 Tagi: , ,

14 września, nieopodal Tower Bridge w Londynie, Lubelszczyzna zachęcała do siebie brytyjskich inwestorów, branżę turystyczną i dziennikarzy. Producentem imprezy, na zlecenie Lubelskiego Centrum Żeglarstwa, była Agencja Reklamowa Cumulus.

Uroczystość w Wielkiej Brytanii zbiegła się z planowanym na późną jesień br. uruchomieniem regularnych połączeń lotniczych na trasie Lublin – Londyn. Impreza, zainicjowana przez Lubelskie Centrum Żeglarstwa, współorganizowana jest przez Wydział Promocji i Inwestycji Ambasady RP w Londynie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Urząd Miasta Lublin, Port Lotniczy Lublin oraz Radę Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. Partnerami byli Perła Browary Lubelskie, OSM Krasnystaw i spółdzielnia Apis.

Celem jednodniowego eventu była promocja Lublina i Lubelszczyzny jako atrakcyjnych destynacji turystycznych, doskonałego miejsca do inwestowania oraz miejsca powrotu dla emigrantów. Wśród zaproszonych gości na „Dzień Lubelski w Londynie” znaleźli się przedstawiciele władz brytyjskich oraz polskich, przedstawiciele największych organizacji polonijnych w Wielkiej Brytanii, przedstawiciele branży turystycznej, środowiska biznesowe (w tym importerów polskiej żywności na teren Zjednoczonego Królestwa) i brytyjscy dziennikarze. Jedną z promocyjnych atrakcji „Dnia” było zwiedzanie w londyńskim porcie jachtu „Roztocze”, zaś miłe doznania artystyczne zapewniły dwa muzyczne, żeglarskie podmioty z Lubelszczyzny – zespół Shantymen oraz Marek Szurawski.

_MG_1943

_MG_2071

_MG_2092_MG_2111_MG_2123

_MG_2291

do góry