Dlaczego warto być eko i jak żyć ekologicznie?

11 kwietnia 2013 Tagi: ,

Spotkanie z gościem specjalnym – Eko Mamą – Reni Jusi, warsztaty ekologiczne-artystyczne, liczne konkursy ekologiczne, a także wielka zbiórka makulatury i eko odpadów- to tylko niektóre z wielu atrakcji eventu pt. „Bądź eko” w lubelskiej Galerii Orkana. O tym, jak chronić środowisko, jak poprawnie segregować śmieci i wtórnie je wykorzystywać klienci Galerii Orkana dowiedzą się już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia w godzinach od 11 do 17:00.

Eko Mama Reni Jusis opowie wszystkim „Dlaczego warto być eko i jak żyć ekologicznie?“. Od odżywiania i możliwościach unikania stosowania szkodliwej chemii w domu, przez ekomodę (szafing), design z recyklingu, skończywszy na idei produktów wielorazowych.

Certyfikowana Doradczyni Chustowa przeprowadzi praktyczny kurs wiązania chust z udziałem wybranych osób spośród publiczności.

Specjalistka od naturalnej pielęgnacji ciała i ekologicznego stylu życia zaprezentuje tanie i proste sposoby zastosowania produktów w stylu eko w życiu codziennym.

Podczas eko-weekendu nie tylko dzieci będą mogły spędzić ciekawie czas. Dla nieco starszych zostały przygotowane ciekawe warsztaty. Każdy odwiedzający będzie mógł sam wziąć udział w warsztatach lepienia kul bokashi. Są to kule z gliny i produktów na bazie Efektywnych Mikroorganizmów używane do biologicznego czyszczenie oczek i zbiorników wodnych.

Agencja CUMULUS odpowiada za przygotowanie i koordynację eventu oraz za przygotowanie linii kreatywnej.

 

do góry