Cumulus nagrodzony przez Prezydenta Miasta Lublin

Laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta zaprezentowano podczas uroczystej Gali Nauki i Biznesu, która odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Oprócz Cumulusa doceniono dwie inne lubelskie firmy: Cormay, który otrzymał nagrodę w kategorii Firma Innowacyjna oraz Marko w kategorii Inwestor Roku.

Bardzo cieszę się z decyzji Kapituły Konkursu. Otrzymane przez nas Wyróżnienie oznacza, że nasze działania są doceniane przez władze i mieszkańców Lublina. W swojej codziennej pracy staramy się troszczyć o miasto i region. Dlatego to dla nas niezwykle ważne, że ta aktywność została dostrzeżona. Ponadto to dobrze, że nagroda za społeczną odpowiedzialność trafiła w ręce małej firmy. To sygnał dla wszystkich przedsiębiorców, że nie tylko wielkie korporacje mają obowiązek troszczyć się o otoczenie – mówi Jan Matysik, dyrektor zarządzający Agencji Cumulus.

Kapituła konkursu doceniła działania Cumulusa przez ostatnie lata na rzecz m.in. Wiosek Dziecięcych SOS, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę oraz Bractwa im. św. Brata Alberta. Kapituła chwaliła także Cumulusa za działania proekologiczne oraz działania non-profit dla lubelskich żaków, w tym za bezpłatne szkolenia na rzecz studenckiej organizacji AIESEC.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą został ogłoszony po raz pierwszy w historii Lublina. W ten sposób Prezydent chciał podziękować lubelskim firmom za znaczący wkład w rozwój gospodarczy miasta. Ranking ma też promować firmy, które są ważne w regionie nie tylko ze względu na skalę działania, ale też ze względu na znaczenie dla lokalnej społeczności. Nagroda z założenia wyróżnia przedsiębiorstwa cechujące się stabilnością rozwoju i nienagannymi wynikami finansowymi, a jednocześnie działające w sposób uczciwy i przejrzysty oraz pozytywnie reagujące na potrzeby okolicznych mieszkańców. Wielka Gala Nauki i Biznesu została zorganizowana przez Lubelski Związek Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".

Więcej informacji o nagrodzie:
http://www.um.lublin.pl/nagrodagospodarcza/